Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Kirli Para – The Laundromat Sansürsüz 4K İndir

Kirli Para – The Laundromat Sansürsüz 4K İndir

Filmin İsmi: Kirli Para – The Laundromat

Filmin Türü: Dram

Filmin Yılı: 2019

IMDB: 6.3

Filmin Yönetmeni: Steven Soderbergh

Filmin Oyuncuları: David Schwimmer, Gary Oldman, Matthias Schoenaerts, Melissa Rauch, Meryl Streep

Filmin Süresi: 95 Dakika

Kirli Para – The Laundromat Fragman İzle

Kirli Para – The Laundromat Özet ve Detaylar

Kirli Para – The Laundromat filminde; Ellen Martin, kocası göl gezisinde teknenin devrilmesi sonucu kaybeder. Teknenin sahipleri teknenin sigortasını ucuz bir teklif veren bir şirkete yaptırmışlardır. Bu şirketi de başka bir şirket satın almıştır. Ellen Martin avukatı ile görüştüğünde eşinin ölümünden dolayı beş milyon dolar gibi bir tazminat alabileceğini söyler. Ellen Martin kocası ile hatırası olan Paris’te bir daire alır. Parayı avukatı sigorta şirketinden alınca yollayacaktır.

Kirli Para – The Laundromat filminde;Ellen Martin kızı ve torunları ile yeni aldığı daireye gelirler. Daireye tam yerleşecekleri sırada, emlak yöneticisi gelir. Bu dairenin başkasına satıldığını söyler. Ellen alan kişilerle konuşup anlaşabileceğini söyler. Ancak emlakçı alan kişileri görmediğini bir vakıf şirketinin aldığını söyler. Ellen, kızı ve torunları tatili yarım bırakarak geri dönerler.

Kirli Para – The Laundromat filminde; Ellen avukatına paranın niye yatmadığını sorduğunda avukat sigorta şirketine ulaşamadığını söyler. Dul bir kadın olan ve kocasının hakkını aramaya kararlı olarak bu işin peşine düşer. İlk önce teknenin sigortalandığı şirketi bulur. Oradan bu şirketin Panama’da bulunan bir şirkete satıldığını öğrenir. Panama’daki şirketin adresini alır ve Panama’ya gider. Elindeki adres burada bir posta kutusunu göstermektedir. Gerçekte böyle bir şirket yoktur. Bu şirket kağıt üstünde vardır ve sorumlu bir müdürü dahi vardır. Fakat bu müdür sadece bu şirketin değil yüzlerce şirketin müdürü olarak görünmektedir.

Kirli Para – The Laundromat filminde; Jürgen Mossack ve Ramon Fonseca isimli iki avukat, finans sisteminde bulunan açıklardan faydalanarak şirket kurarlar. Bu şirket üzerinden para aklamak isteyenler ve vergi kaçırmak isteyenler, bu avukatların kurduğu şirketin aracılığı ile vakıf şirketleri kurarak bu şirketler üzerinden parayı aklamaktadırlar. Esasında şirket sadece kağıt üzerinde vardır. Para cenneti denilen bir ülkede gösterilen bir posta kutusu adresi için yeterlidir. Bu şirket vasıtası ile büyük işler yapmış gibi gösterilip para aklanıp başka bir ülkeden mülk alınır.

Kirli Para – The Laundromat filminde; Ellen Martin, uzun uğraşlar sonucu bu iki avukata kadar ulaşmıştır. Ancak bu iki avukata gücü yetmemektedir. Yolsuzluk haberleri yapan bir gazeteciye gider. Bu konu hakkında bir haber yapmasını, bu insanların binlerce insanı zor duruma düşürdüğünü anlatır. Fakat gazeteci bu konu hakkında haber yapmak istemez. Çünkü her şey resmiyete uygun yapılmış görünmektedir.

2016 yılında iki avukatın kurduğu şirketten binlerce belge basına sızar. Bu sızan belgelerde görülür ki, dünyanın bir çok ülkesinden devlet yetkilileri ve zenginlerinin bu iki avukatın şirketinden yolları geçmiş. Ekonomi konularına az bir ilgi duyuyorsanız, mutlaka izlemenizi önereceğim güzel bir film. Bu güzel filmi izlemek isterseniz sitemizden, Kirli Para – The Laundromat filmini sitemizden indirip, sansürsüz, Türkçe dublaj, 4K kalitesinde izleyebilirsiniz.

Ayrıca sitemizden diğer bölümlerdeki filmlerden hoşunuza gidenleri indirip, Türkçe Dublaj, 1080p, 4K kalitesinde full ve Sansürsüz olarak izleyebilirsiniz.

Kirli Para – The Laundromat Filminden Kareler

Kirli Para – The Laundromat Sansürsüz 4K İndir

Kirli Para – The Laundromat Sansürsüz 4K İndir

Kirli Para – The Laundromat Sansürsüz 4K İndir

İndirme linkleri

» Toplam Boyut: 1.12 GB «


Yukarıdaki linkleri kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kirli Para – The Laundromat Sansürsüz 4K İndir YAPILAN YORUMLAR