Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz 4K İndir

Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz 4K İndir

Filmin İsmi: Harry Potter ve Felsefe Taşı – Harry Potter and the Philosopher’s Stone

Filmin Türü: Aile, Fantastik, Macera

Filmin Yılı: 2001 – ABD, İngiltere

IMDB: 7.6

Filmin Yönetmeni:Chris Columbus

Filmin Oyuncuları: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Richard Harris, Maggie Smith, Robbie Coltrane, John Hurt, Richard Bremmer

Filmin Süresi: 152 Dakika

Harry Potter ve Felsefe Taşı Fragman İzle

Harry Potter ve Felsefe Taşı Özet ve Detaylar

Harry Potter ve Felsefe Taşı İngiltere’de Harry Potter and the Philosopher’s Stone, Amerika Birleşik Devletleri’nde ise telif problemi nedeniyle Harry Potter and The Sorcerer’s Stone olarak bilinen 2001 yılı Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık yapımı fantastik, macera, aile ve fantezi filmidir.

Harry Potter ve Felsefe Taşı hayatımıza kitapla girmiş olsa da, efsanevi film serisi ilk İngiltere’de 1997 tarihinde yayınlanan J.K. Rowling’in aynı isimli romanından uyarlanarak 2001 yılında kendini tanıtmıştır. Kitaptan uyarlanan serinin senaryo metni Steve Kloves ve J.K. Rowling tarafından kaleme alınmıştır. Harry Potter ve Felsefe Taşı filminin yönetmenlik görevi ise 1990 yılındaki Evde Tek Başına ve diğer ünlü yapımları ile adını duyuran ve şöhreti yakalayan Amerikalı film yönetmeni, senarist ve yapımcı Chris Columbus tarafından yürütülmüştür. Film müzikleri ise, beş akademi ödüllü ünlü Amerika Birleşik Devletleri bestecisi John Williams tarafından bestelenmiş ve yaratılmıştır. Eserin görüntü yönetmeni John Seale olup, filmin yapım şirketi ise aynı zamanda film dağıtıcılığını da yapan Warner Bros. Pictures ile birlikte Heyday Films ve 1492 Pictures olarak ön plana çıkmaktadır. Harry Potter ve Felsefe Taşı Filmi sizlere fantastik, aksiyon ve macera dolu toplamda 152 dakikalık bir büyücülük serüveni aktaracak. Filmin, müzik dahil tüm masrafları için harcanan bütçe 152 Milyon Amerikan Doları (USD) olarak belirtilirken, Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın sinema gişesindeki 4 Kasım 2001 tarihli çıkış tarihinden itibaren dünya pazarındaki toplam hasılatının 974,8 Milyon Amerikan Doları (USD) olduğu belirtilmiştir.

Filmin konusu ise büyücülükle ilgili olup büyücülük ve sihir dünyasına küçük çocukların bu dünyadaki ilk adımları ile adım atacağız. Harry Potter serisinin ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda, ünlü çocuk büyücü Harry Potter’ın maceralarını bize sunan yapım, genel olarak Harry Potter’ın ünlü bir büyücü olduğunu keşfetmesi ve Hogwarts Cadıcılık ve Büyücülük Okulu’nda ki ilk sınıfında yaşadığı anıları anlatmaktadır. Filmin yapım ve yönetim ekibi dönemin en önemli simalarından oluşuyor olsa da oyuncular açısından aslında yükü çeken küçük ve o zaman yıldız olmayan Harry Potter rolüyle Daniel Radcliffe, Ron Weasley rolüyle Rupert Grint, Hermione Granger rolüyle ise Emma Watson gibi henüz çocuk yaştaki çocuk oyunculardır. Bunlara ek olarak oyuncu kadrosunda Richard Harris, Maggie Smith, Robbie Coltrane, John Hurt, Richard Bremmer gibi tecrübeli isimler de bulunduğunu belirtmemiz gerekir.

Uluslararası film değerlendirme ve arşiv otoritesi olarak kabul edilen IMDB üzerinde kullanıcılar tarafından yapılan puanlamada 10 üzerinden 7.6 puan almayı başaran Harry Potter ve Felsefe Taşı, sinemaya çıkış tarihi olan 2001 tarihine göre efekt ve sahneleri ve hatta muhteşem sahne ve kurgusu ile izleyicilerin gönlünde sarsılmaz bir yere sahiptir. Bu nedenle IMDB üzerindeki düşük puanın sizi aldatmasana izin vermeyin. Bunlara ek olarak aldığı ödüllerinden bahsetmemiz gerekirse, belki de serinin yönetmen koltuğunda Chris Columbus’un oturduğu ilk filmi toplamda 3 Oscar adaylı, toplam 8 Bafta ödülü adaylığı elde etmiştir. Bunlarında birçok oyuncusuna da ödül kazanmasını sağlamış ve fil toplamda katıldığı 63 adaylığın 17 adedini kazanarak serinin en çok ödül alan filmlerinden biri olmuştur.

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın içeriğinden spoiler vermeden bahsetmek gerekirse, 1981 yılının sonunda Lord Voldemort tarafından ailesinin Ölüm Laneti ile öldürülmesiyle yetim kalan Harry Potter, Albus Dumbledore’un ve Minerva McGonagall’ın geriye kalan son akrabaları olan Dursleylerin evine bırakılır. Her ne kadar Minerva bu durumdan hoşnut olmasa da Harry çocukluğunu hiç sevmediği Dursley’lerin yanında geçirmek zorunda kalır. Aradan on yıl geçmesi akabinde Harry büyümüştür, bir hayvanat bahçesinde istemeden yaptığı cam yok etme sihiri ile aslında Hogwarts’ı kendi çağıran Harry Potter, Dumbledore ve Hogwarts’tan gelen çağrı mektupları ile zorlu da olsa Hogwarts’taki ilk yılına başlayacaktır. Ama Potter ailesi Lord Voldemort’tan henüz kurtulmamıştır. Harry’nin ve bitirim arkadaşları Ron ve Hermonie’nin efsanevi Felsefe Taşı’nı bulması bu üçlünün tekrar Lord Voldemort ile karşı karşıya gelmesini sağlayacaktır.

Aileniz ve çocuklarınızla izleyebileceğiniz muhteşem, fantastik, aksiyon ve macera içeren Harry Potter ve Felsefe Taşı’nı bir an önce izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ayrıca sitemizden diğer bölümlerdeki filmlerden hoşunuza gidenleri indirip, Türkçe Dublaj, 1080p, 4K kalitesinde full ve Sansürsüz olarak izleyebilirsiniz.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Filminden Kareler

Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz 4K İndir

Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz 4K İndir

Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz 4K İndir

İndirme linkleri

» Toplam Boyut: 15.22 GB «


Yukarıdaki linkleri kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz 4K İndir YAPILAN YORUMLAR