Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Bulut Cloud ile Yedeklemenin Önemi

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Film Torrent İndir
Sansürsüz Film İndir

Uzak bulut yazılımı, endüstrinin büyüklüğünü fırtına ile çeken teknolojik bir ilerlemedir ve burada kalmak için bir bulut bilişim atılımıdır. Her ne kadar KOBİ’lerden ve dünyadaki büyük şirketlerden gelen talep artışında görece yeni bir kavram gibi görünse de, bulut bilişimin tarihi 1960’lara kadar uzanıyor. 1969’da İleri Araştırma Projeleri Ajansı Ağı’nın (ARPANET) geliştirilmesinden sorumlu olan JCR Licklider tarafından düşünülen bir “galaksiler arası bilgisayar ağı” kavramından evrimleşmiştir. Licklider’in bir vizyonu vardı – bir dünya gördü İnsanların birbirleriyle bağlantılı olduğu ve herhangi bir yerden, istedikleri zaman yazılım ve verilere erişebildiği yerler. Licklider’ın vizyonu artık bir gerçeklik haline geldi.

3Xindir tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre, İngiltere işletmelerinin %95’i aktif verileri depolamak için bulut tabanlı bir depolama çözümü kullanmaktadır. Ankete katılan şirketlerin %14’ü bulut tabanlı depolama çözümleri içinde yer alan verilerin 1 milyon £ değerinde olduğunu belirtti. Bulut, bir hizmet olarak, bilgisayarların işleyiş biçimlerini ve iş stratejilerini yaklaşma biçimini dönüştürerek, bilgisayarların işleyiş şeklini açık bir şekilde değiştirdi. KOBİ’lerin “bulutun sadece bir başkasının bilgisayarı” anlatımından uzaklaşmaları ve bulutun temellerini anlamaları ve veri kayıplarının ya da zararlarının kendi işlerinde sahip olabileceği geri dönülmez etkiyi anlamanın zamanı gelmiştir.

Bulut nasıl çalışıyor?

Bulut veya bulut yazılımı, yerel ağınızda veya son kullanıcı cihazlarınızda yerel olarak depolanmak ve oradan çalıştırılmak yerine, uzak bir sunucuda depolanan ve Internet üzerinde çalışan tüm programlara, yazılımlara veya verilere başvurur. Bu yazılımı çalıştıran bilgisayar ve veriler bir sunucu sistemi kullanır ve bu sunucu sistemine “bulut” veya “bulut sağlayıcısı” denir. Aslında, işletmeler yıllardır bulut tabanlı yazılım kullanıyorlardı, bunu gerçekleştirmeden bile. İşletmeler yıllardır yazılım tanımlı veri merkezleri ve kurumsal e-posta çözümleri kullanıyorlar. Herhangi bir e-posta gönderdiyseniz, başka bir şirkete ait bir uzak makinede bulunan ve depolanan bir Web Hizmetine (uygulamayı çalıştırmak için gerekli tüm diğer programlara) giriş yaptınız. Bu e-posta yazılımı, Outlook gibi e-postalar gönderiyor ve alıyor, bilgisayarınızda mevcut değil  var ve Microsoft Windows işletim sistemlerinden çalıştırılıyor. Günümüzde güvendiğimiz bulut bilişim yazılımı genellikle iki yoldan, konumdan veya hizmetten birinde açıklanmaktadır. Bulut cloud resim ve video yedekleme scriptimizi incelemek için bakabilir ve ücretsiz olarakta kullanabilirsiniz.

Bulut Cloud ile Yedeklemenin Önemi BENZER İÇERİKLER
Bulut Cloud ile Yedeklemenin Önemi YAPILAN YORUMLAR