Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Artırılmış gerçeklik Ar Nedir?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...
Film Torrent İndir
Sansürsüz Film İndir

En yaygın olarak uygulama olarak adlandırılan bir mobil uygulama, akıllı telefon veya tablet bilgisayar gibi bir mobil cihazda çalışmak üzere tasarlanmış bir tür uygulama yazılımıdır. Mobil uygulamalar, kullanıcılara PC’lerde erişilenlere benzer hizmetler sunmak için sıkça kullanılır. Uygulamalar genellikle sınırlı, sınırlı işlevli bireysel yazılım birimleridir. Bu uygulama yazılımının kullanımı, Apple Inc. ve iPhone, iPad ve iPod Touch için binlerce uygulama sunan App Store tarafından popüler hale getirildi.

Bir mobil uygulama ayrıca bir uygulama, web uygulaması, çevrimiçi uygulama, iPhone uygulaması veya akıllı telefon uygulaması olarak da bilinebilir.

Mobil uygulamalar, genellikle bilgisayarlarda bulunan entegre yazılım sistemlerinden uzaklaşır. Bunun yerine, her uygulama bir oyun, hesap makinesi veya mobil web tarama gibi sınırlı ve izole işlevsellik sağlar. Her ne kadar uygulamalar, erken mobil cihazların sınırlı donanım kaynakları nedeniyle çoklu görevlerden kaçınmış olsalar da, tüketicilerin kendi cihazlarının yapabildiklerini elden almalarına izin verdikleri için, bunların özgüllükleri artık arzularının bir parçasıdır.

En basit mobil uygulamalar PC tabanlı uygulamaları alır ve bunları bir mobil cihaza yönlendirir. Mobil uygulamalar daha sağlam hale geldikçe, bu teknik biraz eksiktir. Daha sofistike bir yaklaşım, hem kendi sınırlamalarından hem de avantajlarından yararlanarak, özellikle mobil ortam için geliştirmeyi içerir. Örneğin, konum tabanlı özellikler kullanan uygulamalar, kullanıcının bir PC’de aynı konum kavramına sahip olmadığı göz önüne alındığında, mobil bir gözle temelden yerleşik olarak oluşturulur.

Artırılmış gerçeklik Ar Nedir? BENZER İÇERİKLER
Artırılmış gerçeklik Ar Nedir? YAPILAN YORUMLAR