Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Balon Pilotları – The Aeronauts Sansürsüz İndir

Balon Pilotları - The Aeronauts Sansürsüz İndir

Filmin İsmi: Balon Pilotları – The Aeronauts

Filmin Türü: Aksiyon, Biyografi, Macera

Filmin Yılı: 2019 – İngiltere

IMDB: 6.6

Filmin Yönetmeni: Tom Harper

Filmin Oyuncuları: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tim McInnerny, Tom Courtenay, Vincent Pérez

Filmin Süresi: 100 Dakika

Balon Pilotları – The Aeronauts Fragman İzle

Balon Pilotları – The Aeronauts Özet ve Detaylar

Balon Pilotları – The Aeronauts filmi 1860 yıllarını konu olarak işlemiş güzel bir film. Amelia Wren, balon pilotu olan genç bir kadındır. Daha önce kocası ile beraber, balonları gökyüzüne çıkartmışlardır. Kocası ile Amelia’nın hedefi, hiç kimsenin çıkmadığı yüksekliğe çıkmaktır. Bunun için yaptıkları bir yolculukta, balon yüksekteyken yırtılır. Hızla yere düşen balondan ağırlıkları atarlar. Ancak atılan ağırlıklar yeterli gelmez, bunun üzerine Amelia’nın kocası kendini balondan atarak, çok sevdiği eşinin kurtulmasını sağlar. Amelia, bu olaydan sonra iki yıl boyunca bunalım takılır. Bir daha balon pilotluğu yapmamıştır.

Balon Pilotları – The Aeronauts filminde; James Glaisher, bir bilim adamıdır. Hava olaylarını inceleyen, hava katmanlarının olduğunu savunan, yukarılara çıkılırsa hava durumunu tahmin etmenin daha kolay olacağını savunmaktadır. Bu sayede, denizcilerin çiftçilerin ve bir çok kişinin işinin kolaylaşacağını savunan genç bir bilim insanıdır. Bulundukları zamanın koşullarında düşüncelerini, bilim kuruluna anlattığında, herkes güler ve alay eder. Hatta yerel basın bu fikirler ile dalga geçen makaleler yayınlar. Jamas Glaisler yılmayan, fikri ispatlamak için bir sponsor aramaktan vazgeçmeyen bir adamdır.

Balon Pilotları – The Aeronauts filminde; Amelia, evinde miskin miskin yatarken ablası gelir. İlk işi evin perdelerini açarak eve ışık girmesini sağlar. Sonra kardeşine akşama bir davet olduğunu, bu davete mutlaka katılması gerektiğini anlatır. Amelia mecburen ablasını dinler ve akşam verilen davete katılır. Bu davete James de katılmıştır. Yalnız James davetli olarak katılmamıştır. Amelia’nın ablası, Amelia ile dans etmek için erkekleri ikna etmeye çalışsa da kimse onunla dans etmeye cesaret edemez. Bu arada James, Amelia ile tanışmak için yanına gelir. Onunla tanışır ve hedeflerini anlatır. Ayarlayacağı balona pilotluk yapmasını ister. Amelia bu teklifi, kocası ile olan hayalini gerçekleştirmek için kabul eder.

Balon Pilotları – The Aeronauts filminde; James kısa sürede bir sponsor bularak büyük bir balon hazırlatır. Büyük gün gelmiştir, balonun kalkışını izlemek için alana on bin kişi gelmiştir. Balon büyük bir tören ile havalanır. İlk başlarda her şey yolunda gider. Ancak belli bir yüksekliğe çıktıklarında fırtınaya kapılırlar. Fırtınadan kurtulmak için hızla yükselmeye başlarlar. Bu yükselme sonucunda değişik hava olaylarına şahit olurlar. Amelia belli bir yüksekliğe çıkıp rekoru kırdıktan sonra geri dönmeyi teklif eder. James buna engel olur. Balon hızla yükselmektedir, on bir metre kadar yükseldiklerinde hava iyice soğumuştur. Her şey don tutmaya başlamıştır. Hatta kendileri de donma ile karşı karşıyadırlar. Balon Pilotları – The Aeronauts filminde; Amelia, James’i dinlemez ve indirmeye karar verir. Bunun için balonun üst kapağını açıp içindeki gazı boşaltması gerekmektedir. Aynı zamanda James donma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Amelia balonun kapağının ipini çeker ancak kapak don tuttuğundan açılmaz. Mecbur balonun en tepesine çıkıp kapağı açması gerekmektedir. Ancak bu o kadar kolay değildir. Hava çok soğuk ve her taraf buz tutmuştur. Amelia zar zor kapağa kadar tırmanır. Ve kapağı açmayı başarır, kapak kapanmasın diye ayakkabısını kapağın ağzına koyar. Bu arada içerden çıkan gazdan baygınlık geçirir. Balonun sarsılması ile düşmeye başlar. Ancak kendisini iple balona bağladığından askıda kalır. Sonra zar zor kendini balonun sepetine atmayı başarır.

Balon Pilotları – The Aeronauts filminde;  James donma tehlikesi geçirmektedir. Onu zar zor uyandırır, kendisinin de durumu iyi değildir. Elleri donmaya başlamıştır, bunu gören James getirdiği alkolü eline dökerek, donmasını engellemeye çalışır. Aşağıya doğru inmeye başlamışlardır. Ancak bir sorun vardır yağan kar taneleri yere düşmemektedir. Bu da onların hızla yere çakılmaya başladıklarını göstermektedir. Sepetteki ağırlıkları atarlar ancak bu da yeterli gelmez. Amelia ile James yere sağ salim inecekler mi? Yukarıda yaptıkları buluşlar kabul görecek mi? bu sorularımıza ve daha fazlasına cevap bulabilmek için, sitemizden Balon Pilotları – The Aeronauts filmini indirip, Sansürsüz, Türkçe Dublaj, 4K kalitesinde Full olarak indirip, izleyebilirsiniz.

Ayrıca sitemizden diğer bölümlerdeki filmlerden hoşunuza gidenleri indirip, Türkçe Dublaj, 1080p, 4K kalitesinde full ve Sansürsüz olarak izleyebilirsiniz.

Balon Pilotları – The Aeronauts Filminden Kareler

Balon Pilotları - The Aeronauts Sansürsüz İndir

Balon Pilotları - The Aeronauts Sansürsüz İndir

Balon Pilotları - The Aeronauts Sansürsüz İndir

İndirme linkleri

» Toplam Boyut: 1.33 GB «


Yukarıdaki linkleri kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Balon Pilotları – The Aeronauts Sansürsüz İndir YAPILAN YORUMLAR